Zpět

24 nejlepších knih o klimatické změně

Ve veřejném prostoru se nyní o klimatické změně mluví takřka nepřetržitě. Ačkoli totiž byla ještě nedávno skrytá v datech a statistikách, v současnosti se její důsledky čím dál víc zhmotňují přímo kolem nás. Letní teploty v Evropě se přibližují ke 40° C a téměř celý starý kontinent bojuje se suchem a rozsáhlými lesními požáry. Třebaže současnost vypadá strašidelně, mnozí odborníci ukazují, že ještě není pozdě a naši modrou planetu lze zachránit. Přinášíme proto tipy na zajímavé knihy, díky nimž lépe porozumíte tomu, co se s klimatem děje, a především získáte naději, že se nejedná o předem prohraný boj.

Autor: Milan Mařík, redakce

Klimatická proměna se nejen v médiích skloňuje velmi často, nicméně mnohdy se jedná jen o kusé informace. Mnozí přitom právě teď, když je léto v plném proudu, mají konečně trochu volného času – proč tedy nevyužít příležitosti, nepřečíst si nějakou knížku a nezískat tak hlubší vhled do této problematiky?

Díla ze seznamu 24 nejlepších knih o klimatické změně v roce 2022 se dívají na klimatickou proměnu z různých úhlů pohledu a především ji zasazují do kontextu, který ji umožňuje lépe pochopit. A co je důležité, nabízejí řešení a ukazují cestu, jak můžeme současnou proměnu klimatu zpomalit a zastavit. Mnohdy se přitom jedná o velmi vlivná díla, jejichž autoři jsou nositeli Pulitzerovy ceny a dalších prestižních ocenění. Pokud vám tedy nevadí četba v angličtině a zajímá vás ekologie, příroda, udržitelnost či si jen rádi rozšiřujete obzory, určitě nebudete investovaného času do čtení těchto knížek litovat.

24 nejlepších knih o klimatické změně v roce 2022

Chcete se zeptat odborníka?

Zanechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme

    * Prosím mějte na paměti, že naši experti vám zde rádi zodpoví dotazy obecného rázu.
    Pro konkrétní řešení problémů využijte poptávkový formulář v rubrice “Pomůžeme vám”. Děkujeme.

    Odebírat newsletter