Zpět

Czech & Slovak Sustainability Summit 2024 přinese na jaře inspiraci, jak nafouknout svou bublinu udržitelnosti

Sustainability manažerky a manažeři se mohou těšit na dubnový druhý ročník Czech & Slovak  Sustainability Summitu. Jak napovídá zvolené heslo „Nafoukněte svou bublinu“, pořadatelé se v rámci aktuálního ročníku budou věnovat mimo jiné tomu, že nestačí sledovat trendy udržitelnosti pouze v evropské bublině vlastního sektoru, ale že se vyplatí hledat inspiraci ve světě a v jiných odvětvích. Akce, která bude po vzoru nadcházejícího hokejového mistrovství světa strukturovaná do třetin, se odehraje 25. dubna 2024 v Cubex Centru Praha. 

Autor: Czech & Slovak Sustainability Summit 2024; CSRD.cz

Odborný garant summitu prof. Vladimír Kočí, vedoucí Ústavu udržitelnosti a produktové ekologie VŠCHT Praha, podotkl: „První ročník vzbudil velký ohlas. Sešlo se více než 350 lídrů z oblasti udržitelnosti, aby se dozvěděli o nejlepších udržitelných projektech, diskutovali o způsobech, jak učinit jejich společnosti udržitelnějšími, a našli způsoby, jak využít synergie a zlepšit spolupráci mezi obchodními a vědeckými komunitami. Šlo o skvělou premiéru setkání, kde se propojují světy byznysu a vědy. Těším se na zajímavé projekty a diskuze dalšího ročníku.“ Podle prof. Vladimíra Kočího je Sustainability Summit už pevně etablován a stal místem setkávání manažerů udržitelnosti z řady průmyslových sektorů a firem různých zaměření.

Neuzavírejte se ve své bublině

V ročníku 2024 se pořadatelé chtějí věnovat mimo jiné tématu, které souvisí s profesními či geografickými „bublinami“. Proto zvolili heslo Nafoukněte svou bublinu. „V byznysové sféře v Praze a Bratislavě, respektive v Evropě, žijeme v takové bublině udržitelnosti. Chodíme ve stejných kruzích a potkáváme stejné lidi. A většina z nich je přesvědčena o potřebě žít a podnikat udržitelně. Ale jsme součástí většího světa, a naše obory podnikání nejsou jediné. Proto vyzveme sustainability manažery a manažerky, aby se podívali mimo svoji bublinu a sledovali trendy udržitelnosti ve světě nebo v jiných odvětvích a aby zkoumali možnosti spolupráce třeba se státními organizacemi, akademickou či neziskovou sférou. Své bubliny tak zvětšíme, nafoukneme,“ vysvětlila programová ředitelka summitu Kateřina Osterrothová.

První blok summitu doplněný o panelovou diskuzi se bude věnovat udržitelnosti ve světě. Druhá třetina pak bude patřit případům dobré praxe; účastníci si budou moci poslechnout o dvanácti udržitelných projektech. Poslední třetina bude sestávat z workshopů zaměřených na ESG reporting nebo financování udržitelnosti. Akci završí prodloužení v podobě večerního networkingu doplněného o dobré jídlo a pití.

Odpolední workshopy a „Lunch and learn“ jako programové novinky

Nově budou součástí konferenčního programu odpolední workshopy, které poběží paralelně a zaměří se na různá témata, jež zajímají sustainability a ESG manažery. Jeffrey Osterroth, jednatel společnosti ATOZ Group, která akci pořádá, řekl: „Nový prostor Cubex Centrum Praha, mimochodem jedna z nejudržitelnějších budov v Česku, umožní nejen očekávanou účast kolem 500 lidí, ale také velmi rozmanitý program.“

Další novinkou je programová vložka známá jako Lunch and learn, resp. Brunch and learn – formát běžný na konferencích v zahraničí. Tento bod je určen pro všechny, kteří považují za příliš dlouhou hodinovou přestávka na brunch či oběd. Při jídle mohou „konzumovat“ ještě další informace. O přestávkách na občerstvení pořadatelé nabídnou prezentace exkluzivních výzkumů provedených výzkumnými agenturami speciálně pro účastníky Sustainability Summitu.

Vedle oznámených novinek ale zůstává jádro úspěšného prvního ročníku. „I na tomto ročníku Sustainability Summit budou ty nejlepší udržitelné projekty, které vybere naše Vědecká rada, a doprovodný program Vědecká kavárna. Oboje bylo účastníky hodnocené jako velmi úspěšné,“ poznamenal Jeffrey Osterroth.

Podrobnosti k registraci, programu či partnerství najdete na webu www.susu2024.cz.

Chcete se zeptat odborníka?

Zanechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme

    * Prosím mějte na paměti, že naši experti vám zde rádi zodpoví dotazy obecného rázu.
    Pro konkrétní řešení problémů využijte poptávkový formulář v rubrice “Pomůžeme vám”. Děkujeme.

    Odebírat newsletter