Zpět

„Není to o aktivismu, ale o pragmatickém přístupu.“ – Edita Šilhánová v Realitním mixéru o ESG

„ESG dnes bývá často nepochopeno, firmy ho vztahují k Bruselu a jeho ‚diktátu‘, jenže ve skutečnosti je to podmínka pro to, aby dlouhodobě uspěly a byly konkurenceschopné,” uvedla Edita Šilhánová v podcastu Realitní mixér. Implementace ESG kromě toho je nutná kvůli zachování planety, ale také představuje pragmatický krok pro firmy, protože přináší řadu výhod – a to jak ty finanční, tak třeba i ty v rámci zlepšení firemní kultury.

Autor: Redakce

ESG představuje prostředek pro firmy, jak ochránit naši planetu. Jenže má i výrazný pragmatický rozsah, firmám pomáhá k úsporám a vyšší konkurenceschopnosti. Dnes se z implementace udržitelného rámce navíc už stává nutnost, a to třeba k tomu, aby společnosti dosáhly na výhodnější úvěry. „Není to o aktivismu, ale o pragmatickém přístupu.“ uvedla Edita Šilhánová v podcastu Realitní mixér v dílu věnovaném ESG.

Mimo to, co se skrývá za zkratkou ESG, se v tomto díle dozvíte více o implementaci tohoto přístupu i to, že spousta firem se mu vlastně už věnuje, aniž by to věděla. Při samotném zavádění principů ESG je pak důležité se hlavně nebát a kromě snižování uhlíkové stopy i otevřeně komunikovat se zaměstnanci. Úspěšný přechod na byznys model založený na odpovědnosti totiž vyžaduje, aby zaměstnanci změnám ve své firmě rozuměli a v ideálním případě s nimi hodnotově souzněli. 

Podcast si můžete poslechnout na Spotify, Apple Podcasts nebo Google Podcastech.

Chcete se zeptat odborníka?

Zanechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme

    * Prosím mějte na paměti, že naši experti vám zde rádi zodpoví dotazy obecného rázu.
    Pro konkrétní řešení problémů využijte poptávkový formulář v rubrice “Pomůžeme vám”. Děkujeme.

    Odebírat newsletter