Zpět

Podcast: ESG je megatrend

„Už několik let si uvědomuji, že je tzv. ESG a udržitelnost megatrendem,” říká Tomáš Salomon, generální ředitel České spořitelny, v podcastu Právo a byznys. Hostem byl i Marek Procházka, vedoucí partner právní kanceláře PRK Partners, která je členem platformy CSRD.cz. Podle něj ESG není jen způsob měření odpovědnosti, ale obsahuje i vyjádření rizik, která obnáší fungování dané firmy.

Autor: Milan Mařík, redakce

Podle Marka Procházky je zajímavé, že i když například Evropská unie či akademická obec měly své pojmy pro pojmenování firemní udržitelnosti, nakonec se prosadilo ESG. To přitom původně nesloužilo primárně jako koncept udržitelnosti v podnikání, ale jako nástroj pro vyčíslení (a porovnávání) rizikovosti investice. 

Tomáš Salomon považuje za samozřejmost, že prostor, který opouštíme, zanecháváme v lepším stavu, než když jsme do něj přišli. ESG podle něj představuje celosvětový megatrend, který ztělesňuje rozboření představy, „že může cokoliv růst do nebe na úkor nerostných surovin, kterých je omezené množství.

Oba hosté kromě odpovědnosti diskutovali i o vlivu ruské invaze na českou ekonomiku a předmětem diskuse byla i kondice českých bank.

Chcete se zeptat odborníka?

Zanechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme

    * Prosím mějte na paměti, že naši experti vám zde rádi zodpoví dotazy obecného rázu.
    Pro konkrétní řešení problémů využijte poptávkový formulář v rubrice “Pomůžeme vám”. Děkujeme.

    Odebírat newsletter