Zpět

S Aloisem Míkou o energetice, udržitelnosti a AI

„V příštích 10–15 letech se bude lámat chleba a budou se definovat vítězové a poražení 21. století. A tím myslím jak země, tak firmy i korporace. Firmy si musí uvědomit, že musí být sustainable,” říká Alois Míka, Senior Energy Expert ČSOB Advisory v novém podcastu ESG Klub, který vznikl za podpory T-Mobile.

Autor: Redakce

Představujeme první podcast z naší dílny. A na úvod jsme nevybrali nic lehčího než palčivé téma energetiky. Do nahrávacího studia se posadila naše kolegyně Kateřina Novotná, která se specializuje na energetiku a cirkulární ekonomiku a dříve se těmto tématům věnovala v Evropském parlamentu a u operátora trhu s elektřinou OTE. Kateřina vyzpovídala Aloise Míku, seniorního energetického experta ČSOB Advisory. Ten svůj profesní život zasvětil energetice ze všech jejích úhlů, a především o ní dokáže poutavě a srozumitelně mluvit.

Hlavními tématy rozhovoru jsou právě energetika a udržitelnost. Dozvíte se, kam směřuje česká energetika, kde se inspirovat, koho se obávat, i to, že Evropa ve svých snaženích o větší udržitelnost rozhodně není sama. Poradíme, do jakých opatření by měly firmy investovat i na koho se obrátit, pokud chtějí požádat o dotaci. A dotkneme se i budoucnosti umělé inteligence.

„Do čeho by měly firmy investovat? Je to sustainable business, je to maximální úspornost, je to digitalizace do maximální možné míry a je to nasazení umělé inteligence. Toto budou vítězové 21. století,” uzavírá Alois Míka.

Poslechněte si jejich zajímavý a inspirativní rozhovor na platformách Spotify, Google Podcast a Apple Podcast.

 

 

 

Chcete se zeptat odborníka?

Zanechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme

    * Prosím mějte na paměti, že naši experti vám zde rádi zodpoví dotazy obecného rázu.
    Pro konkrétní řešení problémů využijte poptávkový formulář v rubrice “Pomůžeme vám”. Děkujeme.

    Odebírat newsletter