Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quisquam, earum! Quia culpa delectus, accusantium doloribus repellendus officia tempore vero repellat! Porro dolore officia provident quasi aliquam aut odio sequi aliquid.

Téma: BREEAM

Případová studie: CPI Property Group a zelené dluhopisy v ČR

CPI Property Group implementuje ESG principy již od roku 2018. Po pěti letech tak lze na této společnosti názorně ilustrovat, jak takový proces vypadá v praxi. CPIPG na sebe v ČR mimo jiné upozornila tím, že jako první emitovala zelené dluhopisy, díky kterým získala i lepší financování, což byl jeden z primárních cílů implementace ESG principů. Společnost zároveň zvýšila podíl svých budov s certifikátem udržitelnosti na 33 % (podle hodnoty v portfoliu) a mezi lety 2020 a 2021 více než zdvojnásobila objem elektřiny odebírané z obnovitelných zdrojů.
Přečíst článek

Udržitelnost v budovách nekončí jejich kolaudací

Když si investor postaví zelenou budovu pro sebe, dá se předpokládat, že bude „zelené principy“ dodržovat i při jejím používání. Udržitelné chování lze však právně ošetřit i v případě, že budovu pronajímáte. Zachování těchto principů lze dokonce vyžadovat i v případě, že budovu prodáte novému majiteli. Zelený charakter budov totiž zdaleka nekončí jejich výstavbou, ale kromě budoucích stavebních úprav do něj spadá i užívání budovy od obnovitelných zdrojů energie až po třídění odpadu.
Přečíst článek
Odebírat newsletter