Téma: Dodavatelský řetězec

Deset nejlepších udržitelných případových studií z ČR a Slovenska se představí na dubnovém Sustainability Summitu

Na třetím ročníku Czech & Slovak Sustainability Summitu se v hlavním programu představí deset projektů, které demonstrují praktické příklady udržitelnosti s prokazatelnými pozitivními dopady na životní prostředí a společnost. Projekty, jež budou oceněny Vědeckou radou summitu, ukazují, jak různé firmy transformují své procesy na ekologičtější a společensky odpovědnější.
Přečíst článek

Aktuálně o návrhu Omnibus: Počet povinně reportujících firem může klesnout o 80 %

Evropská komise představila návrh na revizi reportingových povinností pro firmy, který zásadně mění pravidla vykazování nefinančních informací i odpovědnosti firem za dodavatelské řetězce. Dle tzv. Omnibus package se počet firem podléhajících povinnému reportingu může snížit o 80 %. Přísná kontrola podmínek práce se zúží jen na přímé dodavatele a pro některé společnosti by měla být povinnost zveřejňovat informace stran ESG odložena až na rok 2028. Zatímco podnikatelé vítají snížení administrativní zátěže, investoři a další organizace varují před oslabením transparentnosti a odpovědnosti firem. Co přesně návrh znamená a jaké budou jeho dopady?
Přečíst článek

Konference Řízení firmy v roce 2030 představí hlavní motory probíhající ekonomické transformace

Téma klimatické změny je ve veřejném prostoru mnohdy medializované. Jaká je ale ekonomická realita? Proč dlouhodobě dekarbonizují největší ekonomiky světa a jak se s klimatickými změnami chceme vypořádat v Evropě a České republice? Konference Řízení firmy v roce 2030 představí pohled na klimatická rizika a možnosti řešení jak ze strany státní správy, tak neziskových organizací a především byznysu. Generálními partnery akce jsou Kooperativa a ČEZ.
Přečíst článek

Lidé s hendikepem čelí při hledání práce předsudkům: výzkum porovnává situaci v Česku, Rakousku a na Slovensku

Nový projekt Ústavu empirických výzkumů STEM ve spolupráci s partnery z Rakouska a Slovenska ukazuje, že lidé se zdravotním postižením, zejména s tzv. neviditelnými hendikepy, čelí výrazným překážkám při hledání zaměstnání. Povinnost zaměstnávat 4 % osob se zdravotním postižením v Česku přitom plní jen 42 % firem. Ve firmách jsou ale často zakořeněny představy, že zaměstnávání lidí s hendikepem přináší velké dodatečné náklady. Problém se zaměstnáním uchazeče se specifickými potřebami ale může přijít už ve fázi samotného náboru. Pomoci může otevřené jednání.
Přečíst článek

ESG report v 5 krocích: Díl 5. – Zpětná vazba a vylepšení procesu

V předchozích čtyřech dílech seriálu jsme vás provedli procesem sběru a vyhodnocení dat, sestavení zprávy i auditu. Co ale se zprávou a vašimi ESG daty dělat dál? Dokončení zprávy představuje důležitý, ale ne konečný milník. Nyní je pro firmu a budoucí nefinanční reporting důležité získat zpětnou vazbu a nadále se učit a zlepšovat. ESG reporting může vylepšit nebo zavést nové interní procesy, zvýšit důvěru investorů a zlepšit reputaci firmy. Zahrnutí všech zúčastněných stran do vyhodnocení přípravy na reporting ukazuje, že si firma váží jejich času a podněcuje jejich zapojení do reportingu i v budoucích letech.
Přečíst článek
Odebírat newsletter