Téma: Dodavatelský řetězec

Seriál „Social“: Díl 4. – ESRS S4, Spotřebitelé a koncoví uživatelé

V nejnovějším díle seriálu „Social“ se zaměříme na spotřebitele a koncové uživatele. Odhalíme, co se skrývá pod návrhem standardu ESRS S4 a jaké informace budou muset firmy v této kategorii sbírat. Zásadní je celou oblast Social nepodcenit a připravit se na reporting včas, i pokud se na vaší firmu tato povinnost zatím přímo nevztahuje. Zeptat se vás totiž mohou zákazníci i odběratelé.
Přečíst článek

Panelová diskuse: Role bank v ekonomické transformaci malých a středních podniků

Přístup firem k financování je pro transformaci ekonomiky k udržitelnějšímu modelu zásadní. Banky zelené produkty již nabízí, klíčové ale je, aby firmy měly dostatečné informace o tom, co od nich v oblasti udržitelnosti banky očekávají, a dokázaly předložit relevantní data. Banka je často první institucí, která od firem data o udržitelnosti žádá. Přečtěte si, co od bank naopak očekávají malé střední podniky a jak se v posledních letech změnil pohled na financování zelených projektů.
Přečíst článek

Seriál „Governance“: Díl 3. – Řízení vztahů s dodavateli

Vztahy s dodavateli a jejich řízení jsou jedním ze šesti hlavních témat v oblasti Governance, které jsou upraveny v rámci standardů pro nefinanční reporting (European Sustainability Reporting Standards; ESRS, verze z listopadu 2022; k tomu viz blíže např. zde). V tomto díle seriálu se zaměříme na informace, které budou podniky povinny reportovat v rámci požadavku G1-2 – Řízení vztahů s dodavateli.
Přečíst článek

Alice Machová: Firmy mohou díky ESG reportům získat konkurenční výhodu

Zavádění environmentálních, sociálních a správních (ESG) kritérií se stává stále důležitějším faktorem pro firmy, které chtějí získat konkurenční výhodu a zlepšit své vztahy s investory. V rozhovoru pro E15 to vysvětluje Alice Machová, vedoucí partnerka poradenství v oblasti finančního účetnictví, CFO agendy a udržitelného rozvoje z poradenské společnosti EY, která je novým partnerem CSRD.cz.
Přečíst článek

Jak na odpovědnost za dodavatelský řetězec

Již v únoru 2022 přijala Evropská komise návrh tzv. Due Diligence směrnice. Ta je u nás nejčastěji označována jako Směrnice o odpovědnosti za dodavatelský řetězec – Corporate sustainability due diligence directive – CS3D. Nová pravidla zajistí, aby podniky řešily nepříznivé dopady nejen svých vlastních činností, ale i dopady ve svých tzv. hodnotových řetězcích. Směrnice se tedy dotkne dodavatelsko-odběratelských řetězců v Evropě i mimo ní.
Přečíst článek
Odebírat newsletter