Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quisquam, earum! Quia culpa delectus, accusantium doloribus repellendus officia tempore vero repellat! Porro dolore officia provident quasi aliquam aut odio sequi aliquid.

Téma: ESG

8 mýtů o ESG reportování

Téma ESG reportingu plní podnikatelský mediální prostor už nějakou dobu. A jako každé velké téma, i nefinanční reportování obklopuje celá řada nepřesností a nepravd. Na základě zkušeností z praxe proto uvádíme na pravou míru 8 nejčastějších mýtů, které ovlivňují přístup vedení firem k tomuto tématu.
Přečíst článek

Nejčastější ESG nástroje českých firem? Papír, tužka a Excel

Přestože 35 % firem již začalo sbírat a zpracovávat ESG data, mnohé jsou teprve na počátku cesty. Mezi hlavní témata se zatím řadí strategie, nastavení procesů a sběr relevantních dat. Podle nedávného průzkumu společnosti Adastra, zahrnujícího ESG a manažery udržitelnosti a CFOs, je digitalizace ESG dat nezbytná pro efektivní rozhodování, plánování a predikce v podnikání. ESG reporting přitom mezi firmami napříč sektory není vnímán jako jednorázová záležitost. Naopak se na něj nahlíží jako na příležitost a konkurenční výhodu. Velká část z firem však upozorňuje , že na trhu chybí příklady dobré praxe a návody, jak problematiku ESG řešit.
Přečíst článek

Kompletní program Sustainability Summitu 2024 odhalen: Den plný inspirace, diskuze a best practices

Organizátoři druhého ročníku Czech & Slovak Sustainability Summitu, který se bude konat 25. dubna 2024 v Cubex Centru Praha, zveřejnili kompletní konferenční program. Více než 50 řečníků, panelistů a moderátorů vystoupí na pódiu s cílem inspirovat další odborníky na udržitelnost, sdílet osvědčené postupy v oblasti udržitelnosti nebo podporovat diskuzi. Cíl všech zúčastněných je stejný – podpořit zavedení udržitelných principů na českém a slovenském trhu.
Přečíst článek

„Není to o aktivismu, ale o pragmatickém přístupu.“ – Edita Šilhánová v Realitním mixéru o ESG

„ESG dnes bývá často nepochopeno, firmy ho vztahují k Bruselu a jeho ‚diktátu‘, jenže ve skutečnosti je to podmínka pro to, aby dlouhodobě uspěly a byly konkurenceschopné,” uvedla Edita Šilhánová v podcastu Realitní mixér. Implementace ESG kromě toho je nutná kvůli zachování planety, ale také představuje pragmatický krok pro firmy, protože přináší řadu výhod – a to jak ty finanční, tak třeba i ty v rámci zlepšení firemní kultury.
Přečíst článek
Odebírat newsletter