Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quisquam, earum! Quia culpa delectus, accusantium doloribus repellendus officia tempore vero repellat! Porro dolore officia provident quasi aliquam aut odio sequi aliquid.

Téma: Implementace

8 mýtů o ESG reportování

Téma ESG reportingu plní podnikatelský mediální prostor už nějakou dobu. A jako každé velké téma, i nefinanční reportování obklopuje celá řada nepřesností a nepravd. Na základě zkušeností z praxe proto uvádíme na pravou míru 8 nejčastějších mýtů, které ovlivňují přístup vedení firem k tomuto tématu.
Přečíst článek

Nejčastější ESG nástroje českých firem? Papír, tužka a Excel

Přestože 35 % firem již začalo sbírat a zpracovávat ESG data, mnohé jsou teprve na počátku cesty. Mezi hlavní témata se zatím řadí strategie, nastavení procesů a sběr relevantních dat. Podle nedávného průzkumu společnosti Adastra, zahrnujícího ESG a manažery udržitelnosti a CFOs, je digitalizace ESG dat nezbytná pro efektivní rozhodování, plánování a predikce v podnikání. ESG reporting přitom mezi firmami napříč sektory není vnímán jako jednorázová záležitost. Naopak se na něj nahlíží jako na příležitost a konkurenční výhodu. Velká část z firem však upozorňuje , že na trhu chybí příklady dobré praxe a návody, jak problematiku ESG řešit.
Přečíst článek

„Není to o aktivismu, ale o pragmatickém přístupu.“ – Edita Šilhánová v Realitním mixéru o ESG

„ESG dnes bývá často nepochopeno, firmy ho vztahují k Bruselu a jeho ‚diktátu‘, jenže ve skutečnosti je to podmínka pro to, aby dlouhodobě uspěly a byly konkurenceschopné,” uvedla Edita Šilhánová v podcastu Realitní mixér. Implementace ESG kromě toho je nutná kvůli zachování planety, ale také představuje pragmatický krok pro firmy, protože přináší řadu výhod – a to jak ty finanční, tak třeba i ty v rámci zlepšení firemní kultury.
Přečíst článek

Začala transpozice CSRD do české legislativy

Dne 8. listopadu 2023 schválil Senát České republiky soubor daňových reforem, pro který se vžilo označení konsolidační balíček. Součástí toho je i Změna zákona o podnikání na kapitálovém trhu a Změna zákona o účetnictví. Změna zákona o účetnictví je první částí transpozice evropské směrnice o podávání zpráv o udržitelném podnikání (CSRD) do české legislativy. Přečtěte si, jaké konkrétní změny přináší.
Přečíst článek

EY byla i v roce 2022 uhlíkově negativní. Do roku 2025 plánuje dosáhnout nulových emisí

Globální poradenská společnost EY si i v roce 2022 udržela status tzv. uhlíkově negativní, což zjednodušeně znamená, že kompenzuje a odstraňuje více emisí oxidu uhličitého, než kolik sama vyprodukuje. EY tohoto stavu dosáhla již druhý rok po sobě, proto věří, že se jí k roku 2025 podaří naplnit interní sedmibodový dekarbonizační plán. Ke stejnému nízkouhlíkovému přístupu aktivně motivuje i své klienty, dodavatele a obchodní partnery. Vedení společnosti považuje za největší výzvu pro nadcházející období striktní oddělení obchodního růstu od zvyšování produkce emisí.
Přečíst článek
Odebírat newsletter