Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quisquam, earum! Quia culpa delectus, accusantium doloribus repellendus officia tempore vero repellat! Porro dolore officia provident quasi aliquam aut odio sequi aliquid.

Téma: Seriál Diverzita

Seriál „Diverzita“: Díl 2. – ESG v českých firmách

Přestože vydávání ESG zpráv bude pro některé firmy povinné až od letošního roku, řada společností své reporty udržitelnosti vydává již několik let. V rámci redakce CSRD.cz jsme jich prošli 12 a soustředili se na nejlepší příklady v oblasti diverzity. Stěžejním bodem pro zaměstnavatele jsou především transparentnost a vzdělávání. Pomoci mohou také dotazníky mezi zaměstnanci. Přečtěte si, jaká další opatření zavedli čeští zaměstnavatelé a jak podporují diverzitu na pracovišti.  
Přečíst článek

Seriál „Diverzita“: Díl 1. – Co říkají data o diverzitě v Česku a v Evropě

Rozdíl mezi platy českých mužů a žen se dlouhodobě drží na dvouciferných číslech, momentálně činí 17,9 %. Počet žen s terciárním vzděláním přitom muže převyšuje a přesto se ženy do vedoucích pozic dostanou málokdy. Platové rozdíly a zastoupení ovšem nejsou jediným problémem, který firmy v rámci diverzity řeší. Od letošního roku některé z nich budou muset sledovat a reportovat také zastoupení žen ve vedení firem, postoj k LGBTQ+ komunitě či hendikepovaným. Případně jim nezbyde než své standardy upravit tak, aby vyhovovaly nastaveným pravidlům. Co vše zatím uvádějí a sledují ESG reporty velkých českých firem? A jak lze upravit firemní kulturu pro prospěch vašich zaměstnanců?
Přečíst článek
Odebírat newsletter