Téma: Strategie

Deset nejlepších udržitelných případových studií z ČR a Slovenska se představí na dubnovém Sustainability Summitu

Na třetím ročníku Czech & Slovak Sustainability Summitu se v hlavním programu představí deset projektů, které demonstrují praktické příklady udržitelnosti s prokazatelnými pozitivními dopady na životní prostředí a společnost. Projekty, jež budou oceněny Vědeckou radou summitu, ukazují, jak různé firmy transformují své procesy na ekologičtější a společensky odpovědnější.
Přečíst článek

Konference Řízení firmy v roce 2030 představí hlavní motory probíhající ekonomické transformace

Téma klimatické změny je ve veřejném prostoru mnohdy medializované. Jaká je ale ekonomická realita? Proč dlouhodobě dekarbonizují největší ekonomiky světa a jak se s klimatickými změnami chceme vypořádat v Evropě a České republice? Konference Řízení firmy v roce 2030 představí pohled na klimatická rizika a možnosti řešení jak ze strany státní správy, tak neziskových organizací a především byznysu. Generálními partnery akce jsou Kooperativa a ČEZ.
Přečíst článek

Více než padesát udržitelných projektů se utká o deset míst v programu třetího Sustainability Summitu

Celkem 55 firem a organizací nominovalo své projekty na cenu Sustainability Star 2025. Deset z nich vybere Vědecká rada a zajistí jim místo v programové sekci Best practices Czech & Slovak Sustainability Summitu. Jeho třetí ročník se uskuteční 10. dubna 2025 v konferenčním Cubex Centru Praha. Summit je jedním z nejvýznamnějších setkání odbornic a odborníků na udržitelnost a ESG v Česku a na Slovensku. Loňský ročník přilákal 578 účastnic a účastníků.
Přečíst článek

Lidé s hendikepem čelí při hledání práce předsudkům: výzkum porovnává situaci v Česku, Rakousku a na Slovensku

Nový projekt Ústavu empirických výzkumů STEM ve spolupráci s partnery z Rakouska a Slovenska ukazuje, že lidé se zdravotním postižením, zejména s tzv. neviditelnými hendikepy, čelí výrazným překážkám při hledání zaměstnání. Povinnost zaměstnávat 4 % osob se zdravotním postižením v Česku přitom plní jen 42 % firem. Ve firmách jsou ale často zakořeněny představy, že zaměstnávání lidí s hendikepem přináší velké dodatečné náklady. Problém se zaměstnáním uchazeče se specifickými potřebami ale může přijít už ve fázi samotného náboru. Pomoci může otevřené jednání.
Přečíst článek
Odebírat newsletter