Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quisquam, earum! Quia culpa delectus, accusantium doloribus repellendus officia tempore vero repellat! Porro dolore officia provident quasi aliquam aut odio sequi aliquid.

Téma: Strategie

ESG v praktických souvislostech: Asociace udržitelného podnikání spustí v září další běh vzdělávacího kurzu pro ESG manažery

Udržitelnost a ESG jsou klíčové oblasti, které se stávají nezbytnými pro moderní podnikání. Pokud se orientujete v teoretických znalostech, ale hledáte praktické využití, šestitýdenní vzdělávací program Asociace udržitelného podnikání (AUP) je přesně pro vás. Čtvrtý běh programu začíná již 16. září.
Přečíst článek

Značka Česka netáhne, zaznělo na největší byznysové konferenci reVize Česka

Druhý ročník největší byznysové konference reVize Česka, kterou minulý týden zahájil prezident Petr Pavel, přinesl nejen zajímavé diskuse a byznysové nápady, ale také jeden propad. Česko se v Indexu prosperity a finančního zdraví propadlo v rámci Evropské unie z 13. na 15. místo. Důvodem je především propad v ekonomice spojený s vysokou inflací či úroveň bydlení. Konferenci organizovala platforma Druhá ekonomická transformace, která je i partnerem projektu CSRD.cz a Hospodářské noviny.
Přečíst článek

Seriál „Diverzita“: Díl 3. – Rozdíly v odměňování a ženy v politice

Rozdílné podmínky pro ženy a minority na českém, ale i evropském pracovním trhu stále přetrvávají a změny probíhají jen velmi pomalu. Pokud se podíváme na zastoupení žen v řídících rolích a jejich kariérních vyhlídkách nevedeme si vůbec dobře. Jeden z největších rozdílů stále panuje v oblasti odměňování – Česká republika je s 17,9 % na 4. nejhorším místě mezi zeměmi EU. Nicméně právě v oblasti odměňování bychom se měli v dohledné době dočkat změny – akcelerovat by jej měla vloni přijatá evropská směrnice o transparentnosti v odměňování, kterou musí státy aplikovat nejpozději v červnu 2026. Ke zrychlení přispěje i nefinanční vykazování, které již za rok 2024 budou muset publikovat ty největší firmy v EU.
Přečíst článek

Seriál „Diverzita“: Díl 2. – ESG v českých firmách

Přestože vydávání ESG zpráv bude pro některé firmy povinné až od letošního roku, řada společností své reporty udržitelnosti vydává již několik let. V rámci redakce CSRD.cz jsme jich prošli 12 a soustředili se na nejlepší příklady v oblasti diverzity. Stěžejním bodem pro zaměstnavatele jsou především transparentnost a vzdělávání. Pomoci mohou také dotazníky mezi zaměstnanci. Přečtěte si, jaká další opatření zavedli čeští zaměstnavatelé a jak podporují diverzitu na pracovišti.  
Přečíst článek

Seriál „Diverzita“: Díl 1. – Co říkají data o diverzitě v Česku a v Evropě

Rozdíl mezi platy českých mužů a žen se dlouhodobě drží na dvouciferných číslech, momentálně činí 17,9 %. Počet žen s terciárním vzděláním přitom muže převyšuje a přesto se ženy do vedoucích pozic dostanou málokdy. Platové rozdíly a zastoupení ovšem nejsou jediným problémem, který firmy v rámci diverzity řeší. Od letošního roku některé z nich budou muset sledovat a reportovat také zastoupení žen ve vedení firem, postoj k LGBTQ+ komunitě či hendikepovaným. Případně jim nezbyde než své standardy upravit tak, aby vyhovovaly nastaveným pravidlům. Co vše zatím uvádějí a sledují ESG reporty velkých českých firem? A jak lze upravit firemní kulturu pro prospěch vašich zaměstnanců?
Přečíst článek
Odebírat newsletter