Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quisquam, earum! Quia culpa delectus, accusantium doloribus repellendus officia tempore vero repellat! Porro dolore officia provident quasi aliquam aut odio sequi aliquid.

Téma: Trendy

Trendy v udržitelnosti podle Pavlíny Louženské: materiálové inovace i zboží z druhé ruky

Pavlína Louženská je žena s velkým přesahem. Před lety založila vzdělávací platformu #Holkyzmarketingu, dnes má vlastní trendspottingovou agenturu TrendBrews. Sleduje trendy v mnoha různých oblastech i zeměpisných šířkách a o některé z trendů v udržitelnosti se tentokrát podělila se CSRD.cz. V článku se dočtete jak bude vypadat trh se spotřebním zbožím, módou nebo jak optimalizovat dodavatelský řetězec. Tentokrát se Pavlína zaměřila na technologie pro spotřebitele, na trendy kolem energetiky nebo mobility se podíváme někdy příště.
Přečíst článek

Tomáš Svoboda: Klíčem k pochopení udržitelnosti jsou dobré příklady

Tomáš Svoboda, český podnikatel, investor a mentor, začal svoje podnikání nezvykle v jihovýchodní Asii. Ve Vietnamu strávil šest let a dokázal zde vybudovat úspěšnou firmu, získat ocenění zaměstnavatele a pomohl českým i globálním firmám vstupovat na asijské trhy. Dnes se svou firmou Sustainova propojuje ESG odborníky s firmami a podporuje firmy v udržitelném a ziskovém podnikání. Klíčem k pochopení důležitosti tématu udržitelnosti ve firmách jsou podle Tomáše Svobody informace a dobré příklady. I proto přivezl do Evropy film Beyond Zero, který ukazuje, že i velká a úspěšná firma může být udržitelná.
Přečíst článek

Značka Česka netáhne, zaznělo na největší byznysové konferenci reVize Česka

Druhý ročník největší byznysové konference reVize Česka, kterou minulý týden zahájil prezident Petr Pavel, přinesl nejen zajímavé diskuse a byznysové nápady, ale také jeden propad. Česko se v Indexu prosperity a finančního zdraví propadlo v rámci Evropské unie z 13. na 15. místo. Důvodem je především propad v ekonomice spojený s vysokou inflací či úroveň bydlení. Konferenci organizovala platforma Druhá ekonomická transformace, která je i partnerem projektu CSRD.cz a Hospodářské noviny.
Přečíst článek

Seriál „Diverzita“: Díl 3. – Rozdíly v odměňování a ženy v politice

Rozdílné podmínky pro ženy a minority na českém, ale i evropském pracovním trhu stále přetrvávají a změny probíhají jen velmi pomalu. Pokud se podíváme na zastoupení žen v řídících rolích a jejich kariérních vyhlídkách nevedeme si vůbec dobře. Jeden z největších rozdílů stále panuje v oblasti odměňování – Česká republika je s 17,9 % na 4. nejhorším místě mezi zeměmi EU. Nicméně právě v oblasti odměňování bychom se měli v dohledné době dočkat změny – akcelerovat by jej měla vloni přijatá evropská směrnice o transparentnosti v odměňování, kterou musí státy aplikovat nejpozději v červnu 2026. Ke zrychlení přispěje i nefinanční vykazování, které již za rok 2024 budou muset publikovat ty největší firmy v EU.
Přečíst článek
Odebírat newsletter