Téma: Udržitelnost

Lidé jsou méně ochotni připlatit si za udržitelné zboží. Vyšší cena odradí přes čtvrtinu zákazníků

Vysoká inflace se podepsala kromě jiného i na ochotě lidí připlatit si za udržitelné, ale dražší zboží. V roce 2022 stoupl počet zákazníků, kteří si například nechtějí kupovat dražší „zelené“ potraviny na 28 %. Většině lidí tato přirážka nevadí a jsou ochotni ji nejčastěji do 5 % z původní ceny tolerovat. V praxi se tak jedná spíše o symbolické cenové navýšení.
Přečíst článek

Panelová diskuse: Role bank v ekonomické transformaci malých a středních podniků

Přístup firem k financování je pro transformaci ekonomiky k udržitelnějšímu modelu zásadní. Banky zelené produkty již nabízí, klíčové ale je, aby firmy měly dostatečné informace o tom, co od nich v oblasti udržitelnosti banky očekávají, a dokázaly předložit relevantní data. Banka je často první institucí, která od firem data o udržitelnosti žádá. Přečtěte si, co od bank naopak očekávají malé střední podniky a jak se v posledních letech změnil pohled na financování zelených projektů.
Přečíst článek

S Aloisem Míkou o energetice, udržitelnosti a AI

„V příštích 10–15 letech se bude lámat chleba a budou se definovat vítězové a poražení 21. století. A tím myslím jak země, tak firmy i korporace. Firmy si musí uvědomit, že musí být sustainable,” říká Alois Míka, Senior Energy Expert ČSOB Advisory v novém podcastu ESG Klub, který vznikl za podpory T-Mobile.
Přečíst článek

CO2 baterie či lodě poháněné soláry. Světovou soutěž energetických inovací ovládla praktická řešení

CO2 baterie, 3D tisk betonu a solární energie ovládly soutěž energetických inovací. V 7. ročníku soutěže Start Up Energy Transition Awards zvítězily projekty z Indie, Finska, Německa a Itálie. Cílem festivalu Tech Festival 2023 a soutěže je představit a podpořit inovativní projekty v oblasti čisté energie, udržitelných staveb, průmyslu nebo dopravy z celého světa. Seznamte se s inovacemi roku 2023, které mění svět k lepšímu.
Přečíst článek
Odebírat newsletter