Aktuality

Články

Při reportování uhlíkové stopy podle EU ETS je třeba si pohlídat komunikaci výsledků, ať nehrozí nařčení z greenwashingu, upozorňuje odborník

Systém obchodování s emisními povolenkami EU ETS se dlouhodobě řadí mezi nejdůležitější nástroje klimatické politiky Evropské unie. Následující článek srozumitelně shrnuje základní informace týkající se EU ETS a souvisejícího výpočtu uhlíkové stopy pro všechny, pro které pravidla představují aplikovaný standard. Dozvíte se, jak systém funguje, po jakých krocích postupovat při odpovídajícím monitorování uhlíkové stopy a nechybí ani srovnání se standardem GHG Protocol.
Přečíst článek

Deset nejlepších udržitelných případových studií z ČR a Slovenska se představí na dubnovém Sustainability Summitu

Na třetím ročníku Czech & Slovak Sustainability Summitu se v hlavním programu představí deset projektů, které demonstrují praktické příklady udržitelnosti s prokazatelnými pozitivními dopady na životní prostředí a společnost. Projekty, jež budou oceněny Vědeckou radou summitu, ukazují, jak různé firmy transformují své procesy na ekologičtější a společensky odpovědnější.
Přečíst článek

Aktuálně o návrhu Omnibus: Počet povinně reportujících firem může klesnout o 80 %

Evropská komise představila návrh na revizi reportingových povinností pro firmy, který zásadně mění pravidla vykazování nefinančních informací i odpovědnosti firem za dodavatelské řetězce. Dle tzv. Omnibus package se počet firem podléhajících povinnému reportingu může snížit o 80 %. Přísná kontrola podmínek práce se zúží jen na přímé dodavatele a pro některé společnosti by měla být povinnost zveřejňovat informace stran ESG odložena až na rok 2028. Zatímco podnikatelé vítají snížení administrativní zátěže, investoři a další organizace varují před oslabením transparentnosti a odpovědnosti firem. Co přesně návrh znamená a jaké budou jeho dopady?
Přečíst článek

Seriál „ESG reporty v českých firmách“: Metodická pomoc je sice důležitá, ale report za vás nenapíše. To jsme si museli odpracovat sami, říká šéfka komunikace Lidl

Sestavování ESG reportu znamenalo pro společnost Lidl jako pro všechny firmy řadu výzev. Jednou z největších se ukázala být schopnost zapojit lidi napříč společností, získat data a v daném omezeném čase všechno skloubit dohromady. Pro Lidl sestavování reportu představuje také důležitý strategický rámec, od kterého se značka může odrazit při přemýšlení o vlastní identitě. „Že pro nás ESG reportování není jen otázkou dodržování předpisů ukazuje fakt, že Lidl v Česku šel do reportování udržitelnosti dobrovolně. Víme, že v oblasti udržitelnosti děláme proaktivně hodně a dává nám smysl si to zmapovat a dát o tom vědět i ostatním,“ říká vedoucí firemní komunikace Lidl Eliška Froschová Stehlíková, která se s námi podělila o to, jak se s výzvami reportingu firma vypořádala.
Přečíst článek

Konference Řízení firmy v roce 2030 představí hlavní motory probíhající ekonomické transformace

Téma klimatické změny je ve veřejném prostoru mnohdy medializované. Jaká je ale ekonomická realita? Proč dlouhodobě dekarbonizují největší ekonomiky světa a jak se s klimatickými změnami chceme vypořádat v Evropě a České republice? Konference Řízení firmy v roce 2030 představí pohled na klimatická rizika a možnosti řešení jak ze strany státní správy, tak neziskových organizací a především byznysu. Generálními partnery akce jsou Kooperativa a ČEZ.
Přečíst článek
Odebírat newsletter